| Roxanamihaela25 a întrebat:

Bună seara...astazi am primit un mesaj de la Urgent Cargus ca o sa primesc un colet intre orele x si y....am asteptat toata ziua dupa care sa vad ca primesc ca, coletul a fost "avizat" imi puteti spune ce inseamna? Iar in afara de asta mai scrie ca termenul de pastrare al coletului este de 5 zile, iar ei nu s-au prezentat la domiciliu

Răspuns Câştigător
| Dismally a răspuns:

Avizat inseamna ca te-a caut la domiciliu, nu te-a gasit si l-au lasat la sediu de unde o sa-l iei singura. Nu stiu ce s-a intamplat in cazul tau dar curierul trebuie sa vina sa te caute 3 zile si daca nu te gaseste de 3 ori abia dupa asta il avizeaza. Ar trebui sa-i suni sa le spui ca nu a venit nimeni la tine.

| Roxanamihaela25 explică (pentru Dismally):

Degeaba am sunat, fiindca nu raspunde absolut nimeni. Mai mult sunt numere ocupate.

| Dismally a răspuns (pentru Roxanamihaela25):

O sa raspunda pana la urma. Si eu cand am sunat am asteptat vreo 10 minute pana sa pot vorbi cu cineva.

4 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Coletul era al tău?!

| SecretFeelings a răspuns:

Ar trebuii sa iei legatura cu ei (asta fiind destul de greu) si sa te duci la sediu sa il ridici
Despre acel,, avizat" eu cand primesc un colet din strainatate ori mi l aduce postasul ori imi lasa un aviz in cutia postala cu care ma duc la oficiul postal pentru a ridica coletul ( cu actul de identitate desigur)