| Ionut2266 a întrebat:

Bună seara! Cardurile sociale Sodexo se pot utiliza pentru a cumpăra dulciuri/suc?

2 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Nu cred că se poate. Poți să întrebi vânzătorul mai dinainte.
"Cardurile vor putea fi utilizate în magazine/ unități de alimentație afiliate de emitentul cardului și
trebuie utilizate numai și numai pentru achiziționarea de produse alimentare, de primă necesitate și pentru
preparate culinare/ mese calde."
Sursa: documentul Adobe reader de aici: https://mfe.gov.ro/......u-romania/

Dulciurile și sucul nu reprezintă alimente de primă necesitate. Ca și băutură cred că se poate cumpăra apă.

| ReddY25 a răspuns:

Doar strictul necesar cred