| PNMAdrian a întrebat:

M-ar interesa sa imi cumpar o masina de tuns pentru a imi tunde barba.

Aparatele tuns parul (zona capului) sunt bune si pentru tuns barba?

Ce inseamna cand in specificatiile masinii scrie 0, 5-25mm, 1-25 mm, masina tunde de la 0, 5 pana la 25mm sau poate tunde doar cu 0, 5 mm si 25mm?

Imi puteti recomanda o masina de tuns parul pe care o pot folosi pentru a tunde barba sau o masina de tuns barba?
Buget 50-150 lei

7 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Are o vecina de-a mea i ma tunde cu ea perfect. Normal ca tunde si barba. Nu merita sa dai 150 lei. M-am uitat pe negociat.ro. Sunt produse tot din China dar la preturi duble sau triple. Cumperi din China si te costa cu mult mai putin. Exemplu: https://bit.ly/4be8mwU Te costa 31 lei daca cumperi acest produs, dar daca cumperi inca doua produse diferite platesti doar 26 lei si transportul gratuit (la 46 lei suma produse). Iti faci un cont, inrolezi un card si... inainte. Daca nu-ti vine produsul iti dau banii inapoi. Uneori ai si ruleta, si castigi reduceri. Eu cumpar de acolo de ani de zile si n-am avut probleme mari cu ei. Pe Aliexpress sunt si mai ieftine dar necesita mai multa atentie.

| Simpatic a răspuns:

Ca si masina de tuns recomand ce am folosit in trecut si anume Braun HC5030, e adevarat sare putin bugetul tau dar daca o prinzi la reducere merita din plin!
Multi se plang de ea ca se duce acumulatorul repede, dupa vreo 4 ani m-a lasat acumulatorul, m-au costat 10 lei 2 baterii ni-mh si le-am schimbat singur asta ca-s electronist amator happy
Merge si barba tunsa, eu insa am folosit-o ocazional sa ma tund pe cap laughing

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

1. Da.

| gabicoo a răspuns (pentru gabicoo):

Eu asta folosesc și sunt mulțumit. E pe baterie nu pe acumulator și ține destul de mult.

| Baddboy a răspuns:

Asta o folosesc la tuns din link, uneori si la barberit. Mai am una pe bateri dar se termina destul de repede https://www.emag.ro/......D5TYDVBBM/

| Marius1Bucuresti a răspuns:

Caută pe negociat.ro am comandat și am primit exact ce am vrut