| Bogdan8102 a întrebat:

Pot pune la bicicleta anvelope de mărimea 26 X 2.25 in loc de 26 X 1.90?

Răspuns Câştigător
| Andresso a răspuns:

Eu am 26x 2.10 in loc de 26x2.00 si am avut inainte 26x2.10, dar n-am vazut nicio diferenta, a fost insesizabil.

6 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Poți și e chiar fain cu anvelope mai măricele (balonajul)

| mihai69 a răspuns:

Teoretic, da. Dar dacă ai frâne V-brake, e posibil să atingă de brațe. Verifică înainte cu o riglă.

| cfrtobias a răspuns (pentru mihai69):

Daca este cauciuc la bicicleta crezi ca il lasa afara atat?

| mihai69 a răspuns (pentru cfrtobias):

Nu cred nimic, cel mai simplu și sigur e să măsori.

| cfrtobias a răspuns:

Probabil ca da, macar la altele asa stiu de nu is la fel cele cu 25 merg si altele

| Andresso a răspuns:

1.90 e latimea presupun, n-o sa fie problema daca iei de 2.25, nu e diferenta asa mare