| AnakinSW a întrebat:

Buna seara TPU! Am comandat de la c.e.l.r.o. un laptop, l-am achitat online - pe data de 30.04. 2020. Toate bune si frumoase, aparea "in stoc furnzior". Ieri s-a schimbat din asta in "In stoc", azi de dimineata la ora 8 aparea tot "in stoc furnizor" si la ora 10 deja nu mai era disponibil, nu mai facea parte din oferta. Probabil au primit laptopul si l-au rezervat in depozit pentru cand vine curierul sau ar trebui sa anulez comanda? Plata a fost facuta, 2100 de lei. Nu am primit mesaj de la ai cum ca n-ar fi in stoc sau ceva, dar nici nu a fost pusa la curier... Ajutor, ce pareri aveti? Oare exista produsul meu?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu trebuie sa anulezi nimic, mesajle de "in stoc" sau "stoc epuiat" nu sunt pentru tine, ci pentru ceilalti cumparatori, sa-i tina informati cate mai sunt ins toc si cand s=-a epuizat stocul.
Tu trebuie sa te uiti in contul tau, doar ma lesajele pe acre ti le trimit tie.
Daca l-ai cumparat cand era in stoc, atunci laptopul este deja rezervat pentru tine, probabil ambalat si gata de livrare la curier.
Tu nu trebuie sa primesti mesaj de la ei ca este sau nu in stoc, ci mesaj cand va fi trimis.

| Adrian5575 a răspuns:

In aceasta perioada firmele de curierat sunt foarte solicitate iar produsele cumparate ajung putin mai tarziu. Daca e in stoc magazin maxim 3 zile lucratoare, iar daca e in stoc furnizor depinde cum se misca baietii, in maxim 7 zile lucratoare trebuie sa il ai. Daca nu il mai aveau deloc, te contactau cu siguranta.

Răspuns utilizator avertizat
| NiculaiMarianTraian a răspuns:

Produsul exista, din cauza acestor erori orice magazin are in plus cateva electronice / si alte lucruri. Deci nu te panica! Daca comanda a fost plasata inseamna ca vei primi produsul

| AnakinSW explică:

Revenind, am uitat să vă spun ce s-a întâmplat anul trecut cu laptopul. laughing)
Trecând peste toate complicațiile pe care le-am avut, așteptat 2 săptămâni lucrătoare, multe încercări de comunicat cu ei și reclamație la OPC am reușit să îmi recuperez și banii -pe care după ce i-am primit pentru că mi s-a spus că s-a pierdut laptopul și alte vrăjeli și am cerut anularea comenzii; ideea e că după ce i-am primit mi i-au mai luat o dată -, deci și reclamație la bancă și nervi am scăpat de ei.
Concluzia? Nu plătiți cu cardul în caz că vă cumpărați ceva scump - sunt șanse mari să rămâneți cu visul de a avea acel produs.
După ce m-am văzut cu banii în mână am gasit același laptop la p.c.g. la 2300 de lei și a venit după 2 zile (am dat comandă sâmbătă seara).
Vă urez cât mai puține țepe!; 3