| BlaDe12345 a întrebat:

Buna seara TPU, cred ca aici este categoria buna.
Deci daca iau ceva dupa eMAG si vreau sa il returnez, imi vor da banii in mana sau imi vor da bani in contul eMAG?

Iar daca eu pun o comanda a unui obiect ce este la reducere, iar pana sa imi vina comanda se schimba pretul, eu platesc pretul pus pe comanda, nu?

4 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Tu platesti prețul din momentul cumpărării pentru ca atunci se emite factura, nu au voie sa îți ceara mai mulți sau mai putini bani decât era prețul ala. Banii se returnează in cont in 30 zile cam așa, curierul vine și ia produsul și după ce ajunge la ei și îl verifica atunci se trimit și banii.

| PsyhoChild a răspuns:

1)Depinde.Ei vin la tine acasa sa iti ia coletul si iti dau banii daca ai facut plata ramburs. Daca ai facut cu cardul iti pun inapoi in card.
2)De obicei dupa ce pui o comanda se fixeaza pretul acelei comenzi si nu poate fi schimbat deci.

| BlaDe12345 explică (pentru PsyhoChild):

Ridicare din showroom si plata numerar pe loc, stau aproape de showroom. Dar asta voiam sa stiu, daca imi da banii sau ii pun in contul eMAG.

| PsyhoChild a răspuns (pentru BlaDe12345):

Da.iti vor da banii acolo dar trebuie as resigilezi coletul dar daca ai aruncat cutia nu prea ai ce sa mai faci