| Alinsa20 a întrebat:

Bună seara,
Vin și eu cu o întrebare în speranța găsirii unui răspuns adevărat(de care mi-e frică,ce-i drept!).
Sunt și eu "fericita" clientă a unui site care are în spate firma SHOPICA SRL despre care, după ce am efectuat comanda(normal), m-am interesat puțin și nu am găsit nimic de bine, din păcate.
Site-ul de pe care am făcut comandă este www.uggbucuresti.com,cu număr de comandă, frumos, scriind undeva ca termen de livrare al comenzii între 5-15zile.
Azi-mâine se împlinesc cele 15zile, le-am trimis două mesaje, că doar așa poți lua legătura cu "departamentul relații clienți"(dacă într-adevăr există), evident, la care nu am primit vreau răspuns.
Să-mi iau gândul de la livrare?
Se mai află cineva în această situație? Sau a mai comandat cineva de pe acet site?

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Sper ca ai comandat ramburs macar... Ca de pe un site asa suspect nu cred ca ar baga cineva cardul. Daca e ramburs treaba lor. Sa se spele pe cap cu ele.

| mastadont a răspuns:

Dacă vezi că nu vine nimic și nici nu răspund îți sugerez să faci o reclamație la ANPC și să le explici situația, am înțeles că rezolvă destul de prompt astfel de chestiuni.

| Florin9Florin9 a răspuns:

Încă mai sunt speranțe, dacă mai trece vreo săptămână chiar că gata cu speranța.

| Alinsa20 explică (pentru Florin9Florin9):

Pe ce te bazezi când spui că ar mai exista speranțe?
Sau doar așa. "cred că."?!

| Florin9Florin9 a răspuns (pentru Alinsa20):

Doar pe faptul că și eu am mai avut întârzieri de 2-3 zile (dar de pe alte site-uri).

Dar măcar bine că nu ai plătit cu cardul, nu?

| Ciorogârla a răspuns:

Ce desteapta esti, te interesezi dupa ce comanzi)))))

| Alinsa20 explică (pentru Ciorogârla):

Da?, măcar te-ai amuzat.
Și cred că nu sunt prima "deșteaptă".
Se poate întâmpla oricui!
În fine, de apreciat "ajutorul" tău oferit prin răspuns!?
Cred că te plictisești tare!?