| Huseyn a întrebat:

Vreau sa fac o rata la un j5 2017. dar vreau cea mai sigura rata, adica sa mu bage mai multi bani pe rata.
Cum ar fi flanco etc
Dau panglica pentru cel mai bun raspuns!

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Exemplu: la CEL.ro sunt cateva carduri cu care poti cumpara in rate fara dobanda. Daca iei de aici cu unul din carduri platesti in 12 rate fara dobanda (vezi sub produs ca scrie la care) asta insemnand 83 lei pe luna. http://bit.ly/2E9CtJ9

1 răspuns:
| Lucian4 a răspuns:

O alternativa: mai bine faci un abonament, si ai scapat de credit bancar.
deci tu vrei sa faci un credit pentru telefon, nu rata. rata o platesti tu catre banca lunar.
Daca faci credit in lei, rata sa fie fixa, nu variabila.
Nu la flanco ca nu e banca este o institutie financiara nebancara(ifn) unde doband este mult mai mare decat la banca.
trebuie sa ai nu venit de la munc pentru credit.