| Crux a întrebat:

Stie cineva un magazin in bucuresti in care gasesc nisip kinetic? Am cautat la noriel si inca vreo 3 magazine ptr copii si nu am gasit.
Multumesc!

3 răspunsuri:
| Cristian_Birmanese_1990 a răspuns:

Foarte multi produsi chimici? Sa fim seriosi, are 98% nisip si restul 2% e un polimer sintetic non-toxic. Nu e recomandat copiilor sub 3 ani si nu trebuie bagat in gura la fel ca majoritatea jucariilor, insa asta nu ne impiedica sa le cumparam, nu? Mi se pare mult mai grozav decat plastilina. Daca nu ai gasit in magazine, cauta in cele online, pe http://www.buzzmag.ro/nisip-kinetic-colorat-pareri-si-pret-ieftin/ gasesti de exemplu mai multe detalii, si magazine de la care poti comanda nisip kinetic.

| MrCronos a răspuns:

Buna,
Nu stiu sa iti raspund la intrebare desi cred ca te pot indruma. Ce vreau sa zic e ca multi copii prezinta reactii alergice la acest nisip. E facut din foarte multi produsi chimici deci nu e de mirare. Nu il baga in gura sau pe langa ochi, scrie pe cutie deci nu stiu daca e cea mai buna alegere de cadou):

| Ciprian_Mihai_1986 a răspuns:

Iti recomand pentru inceput doar nisip. Gasesti aici un pachet de 450 grame: http://bebeminishop.ro/......11241.html Ca si forme poti folosi orice, de la formele de prajituri la pahare de unica folosinta.