| EvaTramell a întrebat:

Stiti cu toti ca maine este 1 Mai, ziua internationala a muncii.
Niste prieteni mi-ai zis daca merg cu ei! Dar prietena mea cea mai buna nu mai poate veni si nici eu nu prea am chef. Si asa am hotarat sa vina prietena mea cea mai buna la mine sa facem un fel de "1 MAI " la mine.
Imi place foarte mult sa imi petrec timpul cu prietena mea cea mai buna. si asa daca ea nu vine nici eu nu vreau sa merg.
Spune-ti am procedat corect?
Trebuia sa merg cu prieteni care nu prea sunt prieteni uneori cu mine sau sa raman cu prietena mea cea mai buna?
va rog spuneti-mi!

Răspuns Câştigător
| Flav a răspuns:

Ai procedat foarte bine. Daca tu spui ca pe ceilalti nu-i consideri prieteni datorita anumitor acte ale comportamentului, atunci nu renunta la cei ce merita si petrece-ti timpul cu cine te simti cel mai ok.
Nu conteaza unde te duci, daca te duci pe undeva. Conteaza sa te simti bine cu cine-ti face placere, indiferent de sarbatoare sau loc.

7 răspunsuri:
| Xonia a răspuns:

Pai sunt in aceeasi situatie
Dar mai bine ma duc sa ma distrez cu mai multi prieteni decat sa ma plictisesc acasa
Mai ales ca la mine este"Poiana Narciselor" si culegem narcise, mancam mici, ne distram
Si am un motiv in plus sa mergsmug
Si daca as ramane acasa poate ca mas plictisii sau mas gandii ce fac ei, cum e

Eu zic sa te duci sa te distrezi cu ei
Sami zici ce hotarasti
pa-pa

| Ilusion :X a răspuns:

Daca nu vrei si nu ai chef, nu trebuie sa mergi. Dar daca tu ai vrut sa te duci, ar fi trebuit sa mergi.
Ar fii trebuit sa o convingi pe prietena ta sa vina si sa mergeti.

| RainDrop a răspuns:

Fa ce vrei, nu vi tu la cheful lor, vi tu la cheful tau!

| ghineanamaria a răspuns:

Dupa parerea mea da deoarece mie nu-mi place deloc sa fiu numai intre baieti e foarte rau

| annie_9752 a răspuns:

Eu consider ca ai facut foarte bine! Se spune ca trebuie sa faci ce iti dicteaza inima, dar sa tii cont si de ce iti spune mintea! Daca asa ai simtit asa ai facut! Eu sper din suflet ca tu si prietena ta sa va simtiti bine! Mult succes!

O zi buna!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ramai acasa cu prietena ta

| dana_7218 a răspuns:

Cred ca ai procedat cum trebuie, daca pe ceilalti nu-i consideri f buni prieteni. daca vroiai neaparat sa mergi cu ei, trebuia s-o convingi pe prietena ta sa mergeti, poate asa va simteati mai bine impreuna, in 2 nu cred ca puteti sa va distrati asa de bine. dar este 1 mai, faceti si voi ceva ca sa va simtiti ok.