| cnt24 a întrebat:

Buna! Știe cineva dacă mi se suspenda contul de etsy in momentul in care îmi pun alt card la payment acesta nefiind al meu?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, ti se suspenda automat, fiindca poate fii considerat frauda, cu cardul altcuiva.

| sabin89 a răspuns:

Doar ca o paranteză - E greşit (gramatical) " fiindca poate fii considerat frauda", cum scrie cineva mai sus. Corect este "fi", nu "fii". Avem aici forma de infinitiv a verbului; şi niciun verb la infinitiv nu se scrie cu doi de i. Este deci a fi, a citi, a munci, a vorbi etc.; şi nu a fii, a citii, a muncii etc.
E bine de ştiut, pentru că cei mai tineri ar putea fi derutaţi văzând că o persoană în vârstă şi cu atâtea cunoştinţe în toate domeniile pune şi al doilea i la forma infinitivă.