| anonim_4396 a întrebat:

Știți cumva daca găsesc pungi din acelea în care se puneau suruburi in Kaufland sau Profi? Aveau un fermoar roșu, puteai pune in ele lucruri foarte mici (acum depinde și de dimensiunea pungii). Am căutat pe net și spuneau că se numesc pungi ziplock. Nu m-aș duce degeaba și din acest motiv întreb. Daca nu, in ce alte magazine? Mega Image n-am aproape de mine, deci e exclus. Carrefour e tot departe.

Răspuns Câştigător
| Furnicuta000 a răspuns:

Nu se gasesc la toate magazinele. Eu la Kaufland nu am vazut, la Profi nu am mai fost de ani buni dar ma indoiesc ca au. Eu cumpar de la Jumbo si Pepco, acolo au cu siguranta. E in jur de 5 lei o cutie cu 20 pungi dar nu sunt chiar micute.

| IoanaFrancesca a răspuns (pentru Furnicuta000):

Mersi mult! dar altfel oare pe la Kaufland nu sunt? Tot în ideea aia, cu fermoar. sau pe la magazine mici alimentare? și ai idee daca jumbo sau pepco sunt și în Carrefour?

| IoanaFrancesca a răspuns (pentru Furnicuta000):

M-am documentat. Am un pepco in apropiere, găsesc sigur, indiferent de oraș? Îți mulțumesc, chiar m-a ajutat răspunsul tău

| Furnicuta000 a răspuns (pentru IoanaFrancesca):

Acum nu stiu sa iti spun 100%. Am presupus ca toate Pepco-urile au aceleasi produse. Eu iau de mult timp de acolo pungi cu zip. La Jumbo are 100% chiar de mai multe feluri, dar daca nu ai in oras...

| Furnicuta000 a răspuns (pentru IoanaFrancesca):

Dar daca zici ca ai in apropiere Pepco nu ai nimic de pierdut daca arunci un ochi happy