| anamar1a a întrebat:

A mai comandat cineva iPhone-uri de la Apple de pe site? Am un iPhone mai vechi si m-ar interesa sa-mi cumpar urmatoarea generatie in toamna.

Intrebarea e, se platesc taxe vamale? Pot sa-l folosesc in reteaua Digi sau Orange? Daca ati putea sa-mi dati o suma aproximata a taxelor extra, ar fi ideal!

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai numai tva e 19%, deci la un iphone 11 pro cu TVA ai ajuns deja la pretul de pe eMAG la care mai adaugi taxele vamale si deja ai sarit peste pret. Sa nu mai zic cat astepti si ce bataie de cap e sa platesti si sa faci vama