| Mirris a întrebat:

Buna TPU.A mai luat cineva caiete, ghiozdane, haine pentru copii de pe siteul PPT.ro? Stiu ca o sa spuneti ca ce e ieftin e si prost, de aceea si intreb daca merita sa cumpar de acolo

21 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Ori ca sunt la mana a doua ori de foarte proasta calitate, prea ieftine, vezi ce oferte prinzi si cumpara de acolo /gen eMAG

| Freya1 a răspuns:

Mai bine daca ai posibilitatea sa ajungi la un magazin decat sa comanzi tie mai sigur si iti iei tu ce doresti.Comenzile de pe internet nu sunt intotdeauna cele mai stralucite si poti sa dai bani aiurea pe cu totul si cu totul altceva decat pe ce vrei

| RAY a răspuns (pentru Freya1):

Dar face multe cumparaturi de asta e mai bine sa vina acasa la tine ca nu e usor sa ai 5 copii

| Freya1 a răspuns (pentru RAY):

Ma!happy E riscant cu internetul oricum

| Mirris explică (pentru Freya1):

De aceea am intrebat.Mersi de sfat.

| RAY a răspuns (pentru Freya1):

Eu unu mereu am rezervat in magazin apoi mergeam la magazin, dar acolo pe site sunt fake uri

| Mirris explică (pentru Freya1):

Asa e.Doar ca sunt multi care cumpara de pe net si poate se gasea cineva care sa fi cumparat de pe acel site si sa, imi fi spus parerea.

| Freya1 a răspuns (pentru RAY):

Da asa e niciodata nu iti vine ce iti trebuie.

| Freya1 a răspuns (pentru Mirris):

Poate au uni noroc dar eu orce am luat de pe net a fost aiurea

| RAY a răspuns (pentru Mirris):

Https://www.zoso.ro/falsuri-varianta-pagini-facebook/
Compania SC Preţuri Pentru Tine SRL, deţinătoare a mărcii înregistrate PPT Preţuri Pentru Tine nr. 124574, a fost sesizată în data de 22.08. 2016 cu privire la faptul că se desfăşoară activităţi comerciale de vânzare a unor produse de încălţăminte, diverse mărci, printr-un cont fals pe platforma de socializare www.facebook.com şi că acest cont fals foloseşte în mod fraudulos denumirea comercială „PPT Outlet" şi logo-ul PPT. În data de 22.08. 2016 a fost întreprinsă acţiunea de sesizare a Facebook pentru blocarea contului fals „PPT Outlet" şi tot în aceeaşi dată contul a fost dezactivat https://m.facebook.com/pptoutlet/.

| RAY a răspuns (pentru Freya1):

Se pare ca astia au primit si amenda ca vand fake urii dar inca exista

| RAY a răspuns (pentru Mirris):

Am un PPT la mine in oras. Cand l-au deschis au impanzit cutiile postale cu reclame si alte cele. Da, preturile sunt mici si in magazinu fizic. Problema e ca dupa ce ajungi in magazin iti dai seama de ce au pret asa mic. Sunt niste carpe ordinare din materiale de proasta calitate. Mai bine te imbraci din piata decat de la ppt.

| Freya1 a răspuns (pentru RAY):

Da apropo de asta.Mi-am luat o data un tricou de la ei s-a decolorat groaznic.Fratemio atunci cand s-a deschis ppt-ul a luat mai multe erau la pret rezonabil toate sau decolorat intins intrat la apa

| RAY a răspuns (pentru Freya1):

Pai au intrat la apa la propiu naty

| Freya1 a răspuns (pentru RAY):

Adica s-au micsorat la contactul cu apa calda ray laughing

| Mirris explică (pentru RAY):

De aceea ma si temeam, ca nu cumva sa fie produse de proasta calitate si sa dau banii degeaba.Mersi oricum pentru. ajutor

| RAY a răspuns (pentru Mirris):

Pret =calitate,eu am pierdut multi banii prin piete crezand in fantezii, mai bine scump si bun decat mult si prost, luam un trening ajungeam acasa se rupea, am luat nou si nu are nimic, vezi si de hervis

| RAY a răspuns (pentru Freya1):

Corect,bine la bumbac e ceva normal,dar alea era de calitate proasta, eu am avut alergie la haine din piata ma manca pe spate, haine care mirosau a petrol cica erau din bumbac am dat foc sti ce a ramas din ele? ceva ca plasticul, petrolul, numai vb de adiasi dupa 1 luna sau rupt am cumparat nike 2 ani nu au nimic, si hervis e ok dar nu la adidasi

andreia67
| andreia67 a răspuns:

E marfa chinezeasca de care se gaseste peste tot. Eu mi-am luat o geaca de iarna de acolo cu 55 lei, s-a comportat foarte bine pentru cat a fost de ieftina. Au magazine peste tot prin tara, poti merge sa vezi marfa cu ochii tai.

| Mirris explică (pentru andreia67):

Din pacate nu am magazin prin apropiere de aceea si am intrebat.Multumesc oricum.