| Natalie4u a întrebat:

Buna TPU...am făcut câteva comenzi AliExpress și am dat adresa de unde tocmai trebuie să mă mut.Cum să fac să primesc avizele poștale la adresa unde urmează să mă mut? Să mă duc la oficiul poștal să vorbesc acolo?

Răspuns Câştigător
| Lioana a răspuns:

Nu poti schimba datele unei comenzi dupa ce comanda a fost expediata. Degeaba mergi la posta pentru ca ei nu vor face nimic pentru a-ti trimite la noua adresa avizele postale. Va trebui sa vorbesti cu persoana care va locui acolo si sa-i spui sa te anunte cand vor sosi avizele postale. Eventual pastrezi cheia de la posta o vreme si o verifici tu saptamanal in perioada in care te astepti sa soseasca coletele.

2 răspunsuri:
| ℓαυяα a răspuns:

Dacă vânzătorul a trimis deja comanda nu mai poți schimba adresa. Dacă îți apare la comanda ca vânzătorul procesează comanda (nu a trimis o încă) ii poți da lui un mesaj sa îți schimbe adresa happy

| gogu220 a răspuns:

Dacă ai dat adresa de acolo atunci acolo o să vină. Nu trebuie să te duci la poştă.