| FanOfPostMalone a întrebat:

Buna TPU! Am o întrebare. Port ochelari de vedere și am găsit pe eyerim o rama foarte drăguța de ochelari și as vrea când merg in aprilie la control sa ii schimb însă vreau cu protecție pentru calculator. La ochelarii pe care ii am acum nu am protecție. Întrebarea: dacă ii comand ii comand cu lentila cu protecție pentru calculator sau ii comand normal doar cu lentila iar la oftalmolog când ii schimb menționez sa mi se pună protecție. Multumesc

5 răspunsuri:
| raMLesS a răspuns:

Comanda-i fara lentila de protectie, pentru ca pana in Aprilie mai e, si e posibil ca dioptriile tale sa se fi schimbat.
Comanda-i cu lentila cu care vin ei, si dupa ce mergi la control, ii spui acolo sa-ti puna lentila cu protectie.
Funda?

| FanOfPostMalone explică (pentru raMLesS):

Nu are sens ce ai spus, ma refer protecție fără dioptrii. Protecția nu înseamnă ca are și dioptrii

| raMLesS a răspuns (pentru FanOfPostMalone):

Daca vrei protectie fara dioptrii, atunci ia-ti asa. Funda?

| Floydancingsaha a răspuns:

Mai bine ii comanzi normal, si iti pui la oftalmolog protectia. Adica e mai bine sa iti puna un oftalmolog decât acea firma, si iti poate recomanda si ceea ce iti trebuie sa iti pui pe lentile.

| Robert13Elisei a răspuns:

Daca ii comandati online, aveti posibilitatea de a alege tipul de lentila. Stiu asta pentru ca sunt in aceiasi situatie. ⭐