| Ana_Anyka_Dulcika_1988 a întrebat:

Buna TPU... am o intrebare: Trebuie sa imi cumpar un telefon si eu ma gandeam la Samsung Galaxy S3 dar, am vazut ca unele persoane spun ca Iphone 4S e mai bun. La inceput era sigura ca vreau sa imi iau S3 dar acum dupa ce am vazut toate acele comentarii nu stiu nici eu ce vreau. Va rog sa ma ajutati. Va multumesc. Si daca se poate dati-mi si cateva motive. Va pup si va multumesc :*

Răspuns Câştigător
| Slavian a răspuns:

Salut,
Acum o luna eram la fel ca tine, nu stiam ce sa-mi aleg, Iphone 4S sau Galaxy S3.
Da-mi voie sa incep cu S3, dupa cum ai observat are foarte multe maruntisuri bagate, cum ar fi smart stay, comenzi vocale la muzica, camera s.a. Si totusi, iphone este mai scump, te intrebi de ce?
Iti dau eu raspunsul, brand-ul iphone-ului conteaza pentru multi dintre oameni de asta isi aleg iphone desi S3 este de 2 ori mai bun, nu mai zic de procesor, rezolutia(720 x 1280px fata de iphone cu 640 x 960 px), display( 4.8" la 3.5"),RAM, puterea bateriei etc.
S3 are sistem android de 4.0.3 asa ca o sa-ti ruleze toate aplicatiile compatibile androidului incepand cu tetris pana la gta 3.
Nu vreau sa-i jignesc pe cei cu iphone 4s dar sincer calitatea conteaza, nu firma.
Eu am ajuns la concluzia sa-mi S3-ul, mi-a placut totul la el si nu am nici o problema, in plus a fost desemnat cel mai bun smartphone la momentul de fata. Asa ca mai informeaza-te despre telefon si ia o decizie cat mai corecta, eu mi-am spus parerea.
Mult noroc!

7 răspunsuri:
| TechGuyTpu a răspuns:

Nu iphone sau galaxy s3. Iati HTC one x.La ora actuala e cel mai bun telefon din lume.Camera 8 mp.Android ice cream sandwich upgradabil. Quad-core 1.5 GHz.Ram: 1,5 si ecran hd.

| Slavian a răspuns (pentru TechGuyTpu):

Ce vorbesti? Are 1 GB RAM, ecran hd au multe smartphoane dar nu are ecran Super ​AMOLED ca S3.
Nu are accelerator de grafica in comparatie cu S3, nu are camera din fata(front camera), plus multe alte chestii.

| HeiligKreuzAchtAcht a răspuns:

S3 e mai bun din toate punctele de vedere, procesor, camera, rezolutie. Daca tot sunt la acelasi pret nu merita iphone doar ca sa pari mai "cool".

| AssassinCreedMadasucaru a răspuns:

Eo zic sa-ti iei iphone-u pentru ca arata mai misto si o sa pari mai superba cu el de cat cu samsungu.Si mie iphonu mi se pare si mai misto si chiar si mai eficient.Ms.Funda plss?:X

| redu96 a răspuns:

Eu as alege Samsung Galaxy S3
+ecran mai mare decat iphone
+1GB ram(iphone are 512 mb)
+slot pentru card micro sd(iphone nu are)
+procesor quad core(iphone are dual core)

| Ana_Anyka_Dulcika_1988 explică:

Va multumesc tuturor pentru pareri :*

| Romanu_Dragos_1989 a răspuns:

Iti recomand iphone pentru ca:
-este iOS-ul este mai simplu decat android
-bateria tine mai mult
-este mai mic cea ce este mai bine(nu vrei sa umbli cu tv-ul dupa tine)
-este mai de calitate
Eu am ambele telefoane iar samsungul o sa il vand si o s astept iPhone5
Sper ca te-am ajutat