| Zuupass a întrebat:

am pus un ps3 pe olx si cineva din alta localitate vrea sa il cumpere
Cum procedez?

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Chemi un curier, ii dai pachetul, spui destinatarul si ce suma vrei pe el si astepti banii

| WolfgangKreutzfeldt a răspuns:

Îl poti trimite prin poștă. Îl împachetezi frumos într-o cutie si când te duci si îl depui la poștă si acolo completezi un formular sau nu stiu cum naiba se cheamă ala si vezi ca ai acolo o rubrică in care tu scrii cati bani trebuie sa dea destinatarul ca sa poată ridica coletul. Si pe urmă bani cred ca iti vin prin poștă ( partea asta întreab-o pe doamna aia de la poștă. Sau îl poti trimite prin curier dar te costa mai mult si nu stiu cum se procedează în cazul asta.