| AlexAL275 a întrebat:

Bună TPU! Am și eu o întrebare : Nu e nimeni în stare să-i verifice pe cei de la fashion days pentru a ști și noi dacă produsele lor sunt originale sau fake?

7 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Mi-am luat de la ei converse și sunt oeiginale, nu știu de unde ți-a venit cu fakeurile.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu vinde eMAG fake uri.
Daca tu ai suspiciuni asupra unui produs faci o reclamatie la opc.

| relian a răspuns:

Ba da,tu poti verifica,le dai mesaj si intrebi despre produsul ce vrei sa cumperi,iar daca ei spun car fi original,atunci cumperi,dar o faci prin paypal,cand primesti produsul si constati ca nu-i original,o sa ti se dea banii inapoi,unde pui ca ramai si cu produsu trimis, aia nu vor plati sa il trimiti inapoi.
Deci cand cumperi pe net comunici cu cei de la care cumperi, pui intrebari, orice vrei sa stii, iar plata prin paypal, ai garatia ca nu iei teapa.

| Zuzu1991 a răspuns:

Cred sincer ca pur si simplu nu isi permit sa vanda fake-uri
MAI ALES ca pretul de productie nu difera foarte mult fata de un fake, numai pretul de vanzare difera

| wj a răspuns:

Salut! A incercat cineva pana acum si nu a reusit?

| AlexAL275 explică (pentru wj):

Problema nu este asta, nu noi ar trebui să încercăm să demonstrăm. Ei ar trebui să dovedească că produsele lor sunt originale, nu făcături.

| NonZarek a răspuns (pentru AlexAL275):

S ar și observa dacă ar fi fake, le poți compara plus, când comanzi produsul, pe cutie îți dă un cod pe care îl introduci pe site ul al brandului respectiv și vei vedea dacă este înregistrat sau nu. Dacă nu e înregistrat, e fake.