| Claudia45 a întrebat:

Buna TPU
Am și eu o problema, am cumpărat de pe eMAG un proiector de lumini in jur de 130 de lei iar când a venit și l am băgat in priza a făcut scânteie, a bubuit ceva in interior și a început sa miroasă a ars. Produsul l am cumpărat de pe eMAG de la o firma
Am sunat la acea firma a răspuns o domnișoara care mi-a spus ca revine in doua minute sa mi spună cum putem proceda dar nu m-a sunat de o zi
Azi am sunat din nou la ne iar ea mi-a spus ca nu știe daca se poate face ceva ceea ce mie mi se pare incredibil, și nu e vorba ca stau după 130 de lei dar nu mi se pare uman și de bun simt sa facă așa ceva, acum va întreb pe voi cum a-și putea rezolva problema pe cai legale? Sa mi primesc ori banii înapoi ori alt aparat care sper sa meargă și sa nu bubuie și acela ca cine știe cine e in preajma.
dau funda

14 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

L-ai bagat repede in priza. Trebuia sa-l lasi vreo doua ore la temperatura camerei.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Trebuia sa faci direct retur pentru produs nefunctional si gata.

| Wr3nch a răspuns:

Faci cerere de retur ca e produsul defect.

| Frank51 a răspuns:

La eMAG nici măcar nu interacționezi cu nimeni, faci cererea de retur, se aprobă, aștepți curierul, predai produsul, și primești banii sau alt produs înapoi. Nu ai treaba cu firma respectivă.

| Dismally a răspuns:

Daca l-ai bagat in priza imediat dupa ce l-ai primit este cam vina ta ca s-a ars... Deci: suna la eMag spui ca produsul e defect si vrei inlocuirea lor - suni la eMag nu la firma respectiva, daca te vor intreba spui ca dupa ce l-ai primit l-ai lasat catvea ore la temperatura camerei si abia pe urma l-ai bagat in priza!

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Proiector de lumini ți-a trebuit. Acum stai și roagă-te de ei sa îți proiecteze banii înapoi în cont. Asta dacă vor dori sa o facă.

| Claudia45 explică (pentru anonim_4396):

Sunt sigura ca nu e treaba ta ce mi-a trebuit miewinking

| anonim_4396 a răspuns (pentru Claudia45):

Dacă erai asa deșteaptă, cum ți-a spus și mai sus darrio... A făcut scurt circuit din cauza condensului. Produsul fiind adus din frig în căldură, transpiră. Dar isteața de tine. Repede, ura, luminițe.

| Claudia45 explică (pentru anonim_4396):

Nici măcar nu sti când l am băgat in priza laughing de ce ești invidios nu te înțeleg vine Crăciunul nu fi frustrat happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru Claudia45):

Nu am de ce să fiu invidios pe oamenii proști. Din potrivă, când privesc în jur încep să prind curaj. happy

| Claudia45 explică (pentru anonim_4396):

N are deloc sens ce spui. Ai peste 12 ani măcar? Fa ți de lucru laughing)

| anonim_4396 a răspuns (pentru Claudia45):

Am 31, cap de pubelă. Razi ca prostul.

| MareanN a răspuns:

Eu zic sa te duci la acea doamna si sa ii bagi proiectorul undeva, poate iti proiecteaza si ea la randul ei niste scuze.