| Bbbbbbbbbgfddd a întrebat:

Buna TPU am trimis o placa video defecta inapoi la.pc garage pentru garantie si am mers cu placa ambalata la.fan curier si de acolo am expediat-o la pc garage si vineri acum 2 saptamani au zis ca placa va ajunge la ei miercuri dar deja e luni imediat de o saptamana de cand teoretic placa e la ei dar inca nu am primit nici un mesaj cum ca placa ar fi ajuns sau nu si la.mesaje pe.site-ul lor ei nu raspund degeaba le scriu, cum stiu daca placa a ajuns sau nu la.ei? Am scris la.departamentul de garantii si de 2 zile nu am nici un raspuns, deja imi fac griji pentru placa, cum stiu daca e la ei sau nu? Dau funda

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Sunt sarbatorile si nu lucreaza nici ei. Suna peste doua zile.

| IIIshaneIII a răspuns:

Nu cred ca lucreaza acum suna si tu maine sau poimaine, cel mai probabil placa a ajuns si eu am asteptat in jur de 2 saptamani cu un ssd la garantie eMAG

| IIIshaneIII a răspuns:

Ai depus cerere de RMA? normal trbuia sa trimita ei curierul la tine dupa ce faceai si trimiteai o cerere rma online, urma sa te sune curierul si sa vina sa ridice produsul, daca doar ai trimis-o fara sa faci cerere pc garage o poate considera cadou

| Bbbbbbbbbgfddd explică (pentru IIIshaneIII):

Am trimis cerere de garantir si am primit mesaj de la ei ca sa trimit produsul reclamat defect la ei la sediu cu copia certificatului de garantie si copie a facturii fiscale plus placa video si o zis sa sun eu sa chem curierul dar nu raspundea nimeni asa ca am mers la.sediul fan curier si am trimis de acolo placa