| anonim_4396 a întrebat:

Am un prieten care si-a achizitionat in urma cu 4 luni de zile un TV in rate de la PC Garage prin optiunea Online-Online by Credius : http://www.pcgarage.ro/info/plata/in-rate/online-online- by-credius/ dar problema lui este ca nu mai poate intretine rata, nu o mai poate plati si m-a intrebat ce i se poate intampla daca nu mai plateste.?
Eu i-am spus ca singura metoda este sa returneze TV-ul dar nu vrea.

2 răspunsuri:
| SasNetRomania a răspuns:

Nu mai poate sa plateasca o rata dar el nu renunta la un amarat de tv? Asta suna a tepuire de fapt aia vrea sa faca el. Nu ii va merge dupa 3-4 rate neachitate va fi executat silit si dat in judecata pentru un amarat de tv. Dar va dura destul de mult pana atunci. Depinde si ce suma e...

| KodrutZ a răspuns (pentru SasNetRomania):

Indiferent de suma o sa si-o ia. Pe cumnata-mea o cauta Kruk pentru vreo citeva sute de lei (in jur de 500 daca nu ma insel).
@Jipa95: Prietenul tau e un idiot, no offense.