| AndyMcFlurry a întrebat:

Buna TPU As vrea sa imi cumpar niste unghii false dar nu stiu cu ce se lipesc. In afara de superglue sau picatura, exista vrerun lipici mai bun fara sa imi lase urme pe unghii?

Răspuns Câştigător
| MrBeanTeddyBear a răspuns:

Eu cand imi cumpar au deja un tubulet mic cu lipici langa ele

12 răspunsuri:
| elena a răspuns:

Normal, unghiile false ar trebui, sa aiba si lipiciul necesar, atunci cand le cumperi, cum sa le lipesti cu picatura sau superglue, ti le nenorocesti de tot.

| Reyskate99 a răspuns:

Da aracet plzzzzzzzzzzz funda

Abh
| Abh a răspuns:

Orice adeziv pentru unghii false distruge unghia, te vei chinui luni de zile sa repari ce strici aplicand unghii false. Eu nu cred ca merita!

| 123456 a răspuns:

Si eu am avut unghii false. da le-am pus cu superglu ce sa zic mia cam distrus unghiile dar eu le-am si tinut cate o saptamana doua. poti face si u la fel dar inainte sa pui superglu date cu lac pe unghiile tale, sa nu ti le atace asa rau.

| Ada11 a răspuns:

Doar cel care ti-l da in pachet la unele unghii false. Mi-am pus si eu si atunci cand ti le dai jos, pune-ti unghiile prima data in apa calduta.

| Alexandraaaaa2696 a răspuns:

Buna.Pai eu stiam ca atunci cand iti cumperi au deja un "lipici" acolothinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da unghiile false au lipici propriu pe ele...

| AlexandraPunct a răspuns:

Puneti cu gel dar acel gel se gaseste numai in magazine personalizte cu asa ceva :d plzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz funda

| Daniel210399 a răspuns:

Buna

1.Stiam ca in pachet iti dau niste lipici pentru unghii...Ca sa nu mai ai urme pe unghii, le tii in apa calda apoi le dezlipesti.
2.Am vazut si unghii care aveau gata pus niste lipici pe ele...

Nu stiu multe, ca nu folosesc.big grin

| Daniel210399 a răspuns:

Buna

1.Stiam ca in pachet iti dau niste lipici pentru unghii...Ca sa nu mai ai urme pe unghii, le tii in apa calda apoi le dezlipesti.
2.Am vazut si unghii care aveau gata pus niste lipici pe ele...

Nu stiu multe, ca nu folosesc...

| missdany19 a răspuns:

Buna, sunt tehnician in domeniul unghiilor, si da exista un lipici special, il gasesti pe diferite site-uri cum ar fi : http://www.mynails.ro/ sau www.totulperfect.ro/ si multe altele, insa sfatul meu este sa nu te apuci singura sa ti le pui pentru ca nu prea mai ai cum sa ti le dai jos, sfatul meu este sa mergi la un profesionist, daca te intereseaza as putea sa-ti las un nr de telefon...