| DarkBolld345 a întrebat:

as vrea sa-mi cumpăr un telefon dar nu stiu ce marca, ce ar fi mai bun iphone s-au Samsung?

Răspuns Câştigător
| Intruder19 a răspuns:

Exista si alte firme de telefoane nu neaparat iphone sau Samsung. Iti alegi in functie de ce te intereseaza cel mai mult la telefon, la ce vrei sa il folosesti si cat esti dispus sa dai pe el. La iphone sau Samsung platesti brandul si gasesti telefoane de la alti producatori cu configuratii mai bune la aceeasi bani.

23 răspunsuri:
| Clorox a răspuns:

Cumpara-ti o carte de gramaticawinking

| DarkBolld345 explică (pentru Clorox):

Da mersi frumoase comentări pe TPU, nu ai ce face bro? spune-mi? nu ți-am facut nimic! aa si am 25 de ani am terminat școală brolaughing)!

| Gonrax a răspuns (pentru DarkBolld345):

Și dacă la 25 de ani nu știi să scrii, ce e vina lui? happy

| AstroNoot a răspuns (pentru DarkBolld345):

Pacat,daca nu faci diferenta dintre "sau" si "s-au". laughing)

| Clorox a răspuns (pentru DarkBolld345):

Se vede... D'aia scrii ''Samsung s-au Iphone'' laughing

| DarkBolld345 explică (pentru Gonrax):

Mi-am dat seama de greșeală, toți greșim daca tu nu ai greșit vreodată, înseamă ca ești om p***

| DarkBolld345 explică (pentru AstroNoot):

Da cred ca toți sunteți copii, de asta nu ore ava duce mintealaughing

| anonimg a răspuns (pentru Clorox):

Nu mai privi si tu la greseli.

| anonimg a răspuns (pentru AstroNoot):

Eu as alege iphone pentru ca are 'retina display'; aceasta protejeaza ochii.
http://bursasite.ro/ce-inseamna-retina-display/

| userul7200 a răspuns (pentru anonimg):

Nu are nici-o treaba cu protejatul ochilor. "Retina display" este numele dat de Apple tehnologiei care face ca imaginea sa fie mai clara si mai "curatã" (deoarece displayul este dotat cu mai multi pixeli de cat ar fi obisnuit).

Sa alegi Apple doar pentru ca are acea tehnologie Retina display mi se pare o prostie. Exista criterii mult mai importante de comparatie.

Chiar şi aşa, Retina display este o tehnologie foarte iubita de fotografi.

| Clorox a răspuns (pentru anonimg):

Nu e cu intentie, cu ocazia asta poate invata si el sa scriewinking

| Fecu a răspuns (pentru Clorox):

A scris omul sau despărțit, nu l-a omorât pe Iohannis! Cu toții greșim, suntem oameni. Trebuia să vi tu, regele gramaticii!

| userul7200 a răspuns (pentru Fecu):

Cât Off-topic dintr-o singura greseala amarata rolling on the floor

| Clorox a răspuns (pentru Fecu):

Calmeaza-te, nu imi pasa ce crezi, i-am zis asta doar ca sa stie cum sa scrie in viitor!

| Fecu a răspuns (pentru userul7200):

Asta spuneam și eu, dacă bietul om a greșit și el odată trebuie să vină The King of The World să îl corecteze.

| Fecu a răspuns (pentru Clorox):

Ei bine nu i-ai spus-o intr-o maniera civilizata, i-aa spus-o intr-o maniera rautacioasa. Deci...

| Clorox a răspuns (pentru Fecu):

Sorry sad

| userul7200 a răspuns:

Samsung, iPhone e prea personalizat...

| Petre_Ilinca_1998 a răspuns:

Samsung inca nu m-a dezamagit!

| wazza a răspuns:

IPhone daca vrei rapiditate. Samsung are bug-uri, se blocheaza, iti spune cineva care are Samsunglaughing abia astept sa il schimb. toti apropiatii care au Samsung isi blesteama zilele ca si au luat. unii zic ca la Samsung ar fi camera mai buna, dar mie nu mi se pare, am umblat de atatea ori pe iPhone si o poza iese mai bine. nu te lua dupa frustratii care spun ca iPhone e de fita si e prost, habar n au. ti as mai recomanda HTC, LG, Huawei. macar nu iti lua Samsung

| userul7200 a răspuns (pentru wazza):

Se plang cei care nu stiu cum sa utilizeze CORECT un telefon happy

Cei mai multi nici macar nu stiu ce specificatii au telefoanele lor pentru a putea deduce cum sa le foloseasca in mod util performanta, ei merg pe idea: "Mai scump = Mai bun"

E adevarat ca uneori mai primesti erori, chiar şi calculatoarele cele mai performante dau erori, dar asta nu inseamna ca ele nu sunt bune de nimic.

Apropo de camera, am auzit si eu multi care au spus ca la Samsung camera ar fi mai buna..eu personal cred ca e mai mult chestie de preferinta. Chiar daca e mai buna sau nu, exista sute de aplicatii pentru editat poze.

Utilizator Sony Xperiawinking

| AlbertDaniel a răspuns:

Sunt bune ambele. Iphone va fi mai scump, iar Samsung spun unii ca ar putea avea probleme de soft. Nu cred ca modelele de inalta generatie ar avea probleme. Eu personal mizez pe Samsung, dar e alegerea ta.

| Nedelcu_Laura_1994 a răspuns:

Daca vrei ceva de durata si serios, iti recomand Iphone-ul.