| nobody1512323 a întrebat:

As vrea sa-mi iau un Iphone dar nu stiu ce model sa mi iau. Iphone 6 sau Iphone SE. Vreau sa motivati alegerea.

5 răspunsuri:
| BlackX0 a răspuns:

Da si eu cred ca un Iphone 6 e mai bun. Ipone SE are ecranul extrem de mic. Iphone 6 este intr-adevar mai rapid, mai mare si mai performant.

| nobody1512323 explică (pentru BlackX0):

32gb oare se incarca memoria repede? Eu mai mult am nevoie de messenger, Facebook, snapchat, Instagram, wp si viber

| BlackX0 a răspuns (pentru nobody1512323):

Pai, ca sa te lamuresc, aplicatiile de care tu ai nevoie vor reprezenta decat o mica parte din toata memoria pe care o vor ocupa. Mai putin de 3 GB, iar tu ai 32. Problema ta sunt pozele. O sa faci multe selfie-uri si acelea iti vor ocupa memoria. Oricum stai linistita ca nu se ocupa memoria cu 100 de poze. Eu am cam 1300-1400 de imagini in galerie, memoria mea e pe terminate si am doar 16 GB. Aa si inca ceva. Sistemul de operare o sa ocupe si el un spatiu de cativa GB. Dar nu-i problema. In alta ordine de idei e ok. 32 de GB sunt destui laughing)

| StefanyaKaty a răspuns:

Eu iti zic ca sa iti iei un IPHONE 6 deoarece : este un miodel nou, are un software mult mai bun, viteza de reactie este foarte rapida, aremulti gigabite si este la moda!
Funda?

| nobody1512323 explică (pentru StefanyaKaty):

Procesorul si mai multe componente seamana cu Iphone 6.Plus ca Iphone SE a aparut in 2016 aproape