| Cosmin_Ivancencu_1990 a întrebat:

ce este mai exact PaySafe si de unde il pot cumpara adica sa cumpar un cod paysafe! doresc un raspuns explicit adica de unde se cumpara si cum se foloseste multumesc!

Răspuns Câştigător
| MariusFD96 a răspuns:

PaySafe-ul il poti cumpara si de la un magazin normal de alimente care are afisat PayPoint. Ti se da sub forma de bon in valoare de cat ai cerut tu. 25/50/75/100/300 lei. Pe acel bon se afla un cod, ca sa scoti banii de pe acel bon trebuie sa-ti faci cont pe paysafecard.com si acolo ai optiunea de a introduce codul bonului. Odata intrati banii in contul virtual, ii poti folosi pentru diferite cumparaturi online. happy Bafta!

| Cosmin_Ivancencu_1990 explică (pentru MariusFD96):

Nu am inteles paysafe e acelasi lucru ca paypoint?

| MariusFD96 a răspuns (pentru Cosmin_Ivancencu_1990):

Nu, paypoint este partener paysafecard.

| Cosmin_Ivancencu_1990 explică (pentru MariusFD96):

Dar daca merg la un paypoint imi poate da paysafe? sau cum?

| MariusFD96 a răspuns (pentru Cosmin_Ivancencu_1990):

Da, normal.

| Cosmin_Ivancencu_1990 explică (pentru MariusFD96):

Mersi mult de raspuns ai deja funda! happy

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

PaysafeCard este un bon cu un cod in valoare de cat il vrei tu: 25 50 75 100 300 lei.
Se foloeste DOAR in platile online.
Le cumperi de la chestii precum: ZebraPay, PayPoint, si cred ca mai sunt cateva.

Răspuns utilizator avertizat