| 愛日本 a întrebat:

Cine face cumparaturi din Marea Britanie online? As avea mai multe intrebari. Daca comand ceva, unde vine coletul? La posta sau la vama? Avand in vedere ca nu mai face parte din UE.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Depinde de valoarea coletului sid e continutul lui!
Daca depaseste valoarae de 100 euro, ajunge in vama si esti chemat sa-l ridici, pentru ca ai de platit taxe vamale si TVA.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe http://www.amazon.co.uk intodeauna mi-a venit intodeauna coletul la usa.
Vine intr-o saptamana cu livrare standard si in 3 zile cu livrare expres

| venividivici2017 a răspuns:

Poti sa comanzi haine, de exemplu dupa Sports Direct.Iti vin la adresa, door to door!

| BogdanBz a răspuns:

Uk inca face parte din UE. Brexitul nu s-a lansat oficial. De la inceputul anului viitor e posibil sa se intre in vigoare si atunci Uk-ul isi va pierde din beneficii si e posbil ca sa fie niste taxe introduse la granite pentru import/export.