| Emokid9 a întrebat:

Buna TPU cum exista extract violet de gentiana stie cineva cum se numeste extractul rosu si din ce planta se obtine sau cel verde? As aprecia daca mi ati spune ambele plante si pretul daca nu stiti nu este o problema doar am vrut sa mi fac o imporesie.Stiti voi acele produse de la farmacie care iti coloreaza parul in mod natural fara chimicale...dau funda:-)

Răspuns Câştigător
| CuriousStuff a răspuns:

Violet gentiana, fucsina bazica (si albastru metilen) sunt substantele folosite de microbiologi pentru colorarea preparatelor.
Si nu stiu de unde impresia ca nu sunt chimicale, tot chimicale sunt si astea.

| Emokid9 explică (pentru CuriousStuff):

Mersi mult mult direct funda credeam că nu sunt chimicale că sunt extrase din plante și culoarea se aseamănă lor și mă gândeam că e mai ok așa decât acele vopsele din magazin plus că nu vrea permanent.ms de răspuns, o zi buna!:-D

1 răspuns: