| Ecbert a întrebat:

Cum pot sa cumpar de pe Emag, daca am o factura storno in cont de la un produs care s-a defectat si nu mai poate fi reparat? As dori sa achizitionez ceva folosind acea factura storno. Va rog sa ma ajutati. Multumesc

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Pai daca ai o factura storno inseamna ca ti-au livrat banii in cont. Atunci poti sa cumperi cum ai cumparat si prima data. Daca nu ai primit banii ia legatura cu ei. Au numarul de telefon pe site.

| Ecbert explică (pentru Salontanul):

Adica atunci cand imi livreaza produsul, imi iau automat banii din cont si eu trebuie sa platesc doar restul?

| Salontanul a răspuns (pentru Ecbert):

Nu. Ei ti-au livrat banii in cont. Tu trebuie sa-i bagi banii in magazin platind online cu card, prin virament din contul tau sau numerar la livrarea noului colet. Va trebui sa livrezi toti banii o data.

| Cozmin_Mateiciuc_1997 a răspuns (pentru Salontanul):

Daca eu nu am platit decat numerar atunci in ce cont sunt virati banii?

| Salontanul a răspuns (pentru Cozmin_Mateiciuc_1997):

Ti-am spus mai sus doua variante. Ori nu ti-au livrat banii si atunci poti dovedi cu extras din contul tau. Ori ti-au livrat banii si la fel vezi pe contul tau. Ti-am spus sa iei legatura cu ei!