| AlexAL275 a întrebat:

Bună TPU! Dacă aș comanda niște haine de pe site-ul celor de la puma ar trebui să plătesc și taxă vamală? Produsele sunt în euro, eu cum o să plătesc?

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Iti zic ei ce vine inclus in pret

suntserios
| suntserios a răspuns:

Depinde de unde e trimis produsul. Daca e din afara UE platesti taxe.

Nu contează in ce moneda e pretul la plata ci cardul conversia se face automat

| AlexAL275 explică (pentru suntserios):

La conversia cu cardul, nu e mai scump euro? Având în vedere că îl conversezi de la bancă

| suntserios a răspuns (pentru AlexAL275):

Oricum nu exista alta varianta.

| AlexAL275 explică (pentru suntserios):

Știu

| relian a răspuns:

Depinde de unde este trimis produsul ce il cumperi.
Cum platesti? Platesti cu cardul, acolo nu ai treaba, nu conteaza cai in lei, euro, dolari, fac ei schimbu nu-ti fa griji

| Zuzu1991 a răspuns:

Au magazin in Romania si in Bvlgaria, deci nici o taxa vamala:
https://about.puma.com/......orelocator

| Vacarescu_Adi_1975 a răspuns:

Daca sunt trimise din spatiu Eu nu