| Byb2001 a întrebat:

Buna TPU, daca cineva din alt oras imi trimite ceva prin curier, cum vine, ma duc la posta sa iau sa vine la mine acasa?

Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Vine acasă.

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca e vorba de curier vine acasa. Curierul e una, posta e alta.

| Byb2001 explică (pentru suntserios):

Aa ok mersi de raspuns ca nu stiam ca sunt diferite

| Andreeush a răspuns:

Curierul de obicei îți aduce acasă coletele.

| CodrutElian1990 a răspuns:

De regula, firmele de curierat, in conditiile de transpor, prevad regula "door to door". Eu, cand trimit cobor in fata blocului, iar cand primesc, vine la usa.
Curierul nu are de a face cu posta, el apartine firmei de curierat. In localitatile mari, firmele de curierat au si sedii si ghisee de primire, dar in localitatile mici, nu.