| adrili10 a întrebat:

daca cumpar ceva de la eMAG si il returnez produsul respectiv o sa fie vandut din nou la acelasi pret sau cum se procedeaza? Sau daca comand eu ceva cum imi dau seama ca produsul respectiv nu a fost returnat de catre cineva?

3 răspunsuri:
| xerxes1 a răspuns:

Se numeste resigilat si costa mai putin.

| achimalexandru95 a răspuns:

EMag are două categorii de produse principale, să zicem așa.
1. Noi (nesigilate)
2. Resigilate http://bit.ly/ResigilateEmag
Dacă ai luat ceva nou, și tu îl returnezi, se va vinde după aceea la resigilate la un preț mai mic, dar nu cu mult. Atâta timp cât produsul pe care l-ai cumpărat nu a fost "Resigilat", nu a umblat nimeni la el. Eu personal mi-am mai luat de pe eMAG resigilate, și o să-mi mai iau, că pentru o zgârietură sau un ambalaj distrus, merită o reducere uneori chiar mare. Recomand resigilate!

| Ruxi942 a răspuns:

Exista o categorie pentru astfel de produse, produse resigilate.
http://mallcopii.ro/ vinde jucarii copii, haine, carucioare etc.