| Alexia1208 a întrebat:

Bună TPU! De la un timp am tot văzut pe Facebook pe niște grupuri cum ca produsele de pe About You sau Fashion Days ar fi fake. Mi-am luat o pereche de adidași de pe About You și au venit in cutia lor, ambalați ca și in magazinul fizic al brandului respectiv. Nu mi s-a părut nimic ciudat sau ca ar fi fake. Vreau sa îmi iau o geanta care este destul de scumpă (aproximativ 900 lei) dar nu știu ce sa fac. Am mai pus eu o întrebare acum ceva timp legat de fondul de ten Estee Lauder care e și in Sephora (250 lei) și pe Notion (150 lei). Mulți mi-ați zis ca in Sephora e mai scump pentru ca plătesc și numele magazinului. Oare geanta de pe Fashion Days e mai ieftină decât in magazin pentru ca e fake sau magazinul respectiv are prețul mai mare datorită numelui cunoscut? Chiar nu știu ce sa fac...

Răspuns Câştigător
| Mirel4412 a răspuns:

Nu sunt fake. Au multe magazine, am cumparat si eu de multe ori de la ei. Ca o comparatie, e ca si cum ai zice ca flanco vinde produse falsificate.

5 răspunsuri:
| aditimus a răspuns:

Ia-ti o geanta mai ieftina gen 200 de lei si restul cumpara de mancare la cei ce abia traiesc de pe o zi pe alta.

| Alexia1208 explică (pentru aditimus):

1. Nu mi-ai răspuns la întrebare. Dacă întrebarea mea era :,, Sa îmi cumpăr o geanta cu 900 de lei sau sa îmi iau una cu 200 de lei și de restul sa cumpăr mâncare la săraci?" atunci răspunsul tău era satisfăcător.
2. Am destui bani sa le fac pe amândouă. E o chestie de economie. Nu cred ca trebuie sa dau cu 400 de lei mai mult pe o geanta doar pentru numele magazinului când aceeași chestie o vinde și Fashion Days la un preț mai bun.
3. Nu mai veniți aici pe TPU sa dați lecții de generozitate când nu cunoașteți o persoană. Poate cumpăr lunar mâncare persoanelor nevoiașe sau poate ajut familii cu alimente de baza. Haideți sa nu mai dam păreri nesolicitate și sa ne bazam pe întrebarea care a fost pusă.

| aditimus a răspuns (pentru Alexia1208):

Raman la varianta 1
incearca sa nu cumperi branduri scumpe tu cumperi doar firma nu si calitatea, sunt atatea genti pe care le poti cumpara la un pret mai bun si mai calitative.

| blairelovesmusic a răspuns:

Nu. Acele produse nu sunt fake. Cumpără-ți ce vrei de pe acele site-uri.