| Valentin_Vali_1998_1858 a întrebat:

Bună TPU, doresc să îmi cumpăr de pe un site păpuci de casă iar în anunț scrie mărimea 41-42 iar eu port mărimea 42! Oare să fie o diferență de mărime față de clasicul 42?

10 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Dacă esti din Ardeal, explică mai corect ce intelegi prin păpuci. Noi, din alte zone geografice, intelegem papuci de umblat prin casă.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu prea mare.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Depinde de model. Eu de regula papuci de casa port cel putin doua numere mai mari decat pantofii ca sa imi vina cum trebuie... Deci la pantofi 41-42, la aia de casa macar 44. Am avut unii 45 care efectiv imi erau mici. Difera extrem de mult marimile intre ele, si daca sunt chinezesti si nu de la un brand cit de cit standardizat, e jale.

| darrio2007 a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

In Ardeal se spune păpuci si la bocancii pe care ii stim noi, din alte zone ale tarii.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru darrio2007):

Excelenta observatie, insa el cred totusi ca s-a referit la de-astia gen slap. A mentionat "păpuci de casă" daca cumva nu ai fost atent. happy

| darrio2007 a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

A editat intre timp. Probabil ca asta vrea. Dar „păpuci de casă" găsesti oriunde, fizic, nu comanzi online.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru darrio2007):

Daca vrea omul de la Nikee sau Abidas... happy

| darrio2007 a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Waw, mișto firmele astea!

| Frank51 a răspuns:

De ce nu iti cumperi din mall? Vezi cu ochii tai, pui mana pe ei, ii testezi.

| esanatos a răspuns:

Posibil sa fie mici diferente.
poti face conversia exacta in centimetri pe net si vezi daca se potriveste:
https://www.qtransform.com/......nte/41.php
https://www.qtransform.com/......nte/42.php