| fataaia001 a întrebat:

Buna TPU! M am trezit tarziu si m-a sunat curierul sa ridic coletul dar mi am auzit telefonul ce pot face?

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

„M am trezit tarziu si m-a sunat curierul sa ridic coletul dar mi am auzit telefonul ce pot face?"
Daca spui ca ti-ai auzit telefonul de ce nu ai raspuns?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Il suni inapoi sa vezi daca mai are drum pe acolo azi

| sierra1 a răspuns:

" m-a sunat curierul sa ridic coletul dar mi am auzit telefonul ce pot face?"

sau poate NU l-ai auzit?

| ReddY25 a răspuns:

Sună înapoi, poate ai șanse să mai treacă prin zonă

| TylerD a răspuns:

Nu poti face nimic. Ai pierdut coletul si trebuie sa platesti o taxa de depozitare. Nu este vina mea ca nu ti-ai auzit telefonul. Trebuia sa te trezesti mai devreme si sa fii atent la apelurile mele. Nu am timp sa stau sa te sun de zece ori. Sunt un curier, nu un babysitter. Daca vrei coletul, trebuie sa il ridici tu de la depozit sau sa platesti o noua livrare.

| cristiftpu a răspuns:

Cel mai probabil ai primit un status de "avizat - negasit la adresa".
1) Il poti suna si vezi daca mai este pe zona si te duci dupa el.
2) Astepti livrarea in urmatoarea zi lucratoare. De obicei se incearca livrarea in doua zile lucratoare consecutive. Dupa doua incercari de livrare esuate se face retur.

Spor!