| AlexAL275 a întrebat:

Pentru produsele comandate de pe site-ul celor de la amazon.uk se mai plătesc taxe vamale? Eu știam că nu, mai ales că Anglia încă face parte din Uniunea Europeană, așa știu.

4 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Nu se plătesc, tot ce e luat din Europa ești scutit de taxe. Livrarea se face prin posta romana.

| Bizon95 a răspuns:

Nu am chef sa mai scriu odata:
daca nu ai incredere si MAI ales pe viitor, dupa brexit, Amazon e si in alte tari din yurop in afara de UK, iar limba o rezovi cu google translate:
https://www.tpu.ro/......faptul-ca/

| Himpnotique a răspuns:

Nu se platesc taxe vamale pentru produsele cumparate de pe amazon.co.uk

| AlexAL275 explică (pentru Himpnotique):

Mulțumesc mult!