| Steff7 a întrebat:

Buna,TPU! Se poate comanda de pe Ebay.de din Romania? Cum se procedeaza?

5 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Da, majoritatea vanzatorilor livreaza si in Romania. Plata se face prin PayPal, ai nevoie de un cont bancar la orice banca, in orice valuta apoi iti faci contul. Daca alegi produse cu livrare gratuita de pe Ebay dureaza cam o luna pana iti ajung.

| OnuOnulică a răspuns:

Salut,
Da, se pot comanda produse de pe ebay si in Romania!

Vezi aici: http://videotutorial.ro/......ial-video/
Iti explica pas cu pas.

Bafta!

| Xpressurself a răspuns:

Se poate, cred, problema e cu posta romana, nu stiu daca ebay vrea sa lucreze cu ei. exista foarte multe plangeri legare de modul in care lucreaza cei de la posta

| GeaLuana a răspuns:

Păi, teoretic da. Dar, modalitatea de plată se face cu PayPal sau transfer bancar. E mai safe cu PayPal, NU poți plăti când îți ajunge comanda.
Dacă comanzi din țări din afară UniuniiEuropene va trebuii să preiei coletul nu de la tine din oraș, gen ( comanzi în Ploiești, vine în București ) nu știu să explic. Dacă vine din afară, plătești taxa vamală.
Sper că te-am ajutat, noroc :*!

| Steff7 explică:

Multumesc tuturor! Nu stiu cui sa-i dau funda.