| progat a întrebat:

Buna TPU. Se poate cumpara in rate prin Credex de pe un site ex. Altex, daca esti in baza de date la Biroul de Credite ca rau platnic? Mentionez si ca datoriile respective au fost platite si a trecut ceva timp de atunci. Daca a reusit cineva, as aprecia un raspuns.

Răspuns Câştigător
| romeo78 a răspuns:

Credex este un IFN. De evitat, căci puteți plăti de 2-3 ori mai mult decât prețul inițial.
Încercați cu o bancă.
Dacă restanțele suntt achitate, împrumutul achitat nu există nici o problemă de a lua un alt credit.
Dar nu la IFN-uri.

| progat explică (pentru romeo78):

Am înțeles. Multumesc.

1 răspuns: