| CaLyStuu a întrebat:

tura aceasta vin cu o intrebare la care mai multi cred ca vor un raspuns. De ceva timp ma bate gandul sa ma apuc de un magazin online (la inceput o pagina de Facebook). Am un capital acceptabil, sursa de unde as putea aduce marfa (strainatate), dar aici ma blochez. nu stiu ce ar merge mai bine. Cu ocazia acestei intrebari as face si un mic chestionar si as ruga pe cei care comenteaza cu idei sa raspunda la o intrebare simpla: Ce ai cumpara de pe internet? Va multumesc frumos de atentie, astept pareri, idei. dau funda celui care merita! happy

4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Zedge a răspuns:

Accesorii telefoane si gadgeturi.
Haine si/sau incaltaminte.
Componente/accesorii calculatoare.
Accesorii auto (exterior&interior) daca poti.
Astea imi vine in minte acum.
Posibilitatile sunt multe cu ce ai putea sa comercializezi, dar depinde de ce posibilitati ai sa aduci si ce mai ales.

| Catany13 a răspuns:

Daca folosesti ali ca punct de procura produse, eu zic sa te lasi de pe acum de acest domeniu! A mers la inceput cand nu se stia de el dar eu cunosc foarte multe persoane care prefera sa astepte 3 saptamani decat sa dea 5 lei in plus...cunosc doua persoane care s-au apucat de treaba asta si au cazut rapid panicati ca nu isi scot investitia si cunosc o persoana caruia i-a fost comfiscat o primire la vama de la casa poporului pentru o cantitate mult prea mare si nejustificata din acelasi sortiment, poti in schimb sa faci comert cu amanuntul daca chiar esti pasionat, daca te-am ajutat astept funda numai bine si spor in ceea ce vrei sa faci

| CaLyStuu explică (pentru Catany13):

Nu Aliexpress folosesc. Principala sursa ar fi din Anglia, si la capitolul asta m-am interesat de toate.