| Auslesse a întrebat:

Va rog sa-mi spuneti si mie, care sunt avantajele si dezavantajele unui telefon cu touch screen!happy

P.S. doar cei care stiu!
Multumesc!happy

9 răspunsuri:
| unknownn a răspuns:

Ceea ce ma jeneaza este dificultatea rasfoirii.

| CrissuCristina a răspuns:

Nu prea stiu avantaje, dar dezavantaje sunt ca daca il vei scapa cu display-ul in jos se va sparge sigur.

| paulpaul25 a răspuns:

Avantajele nu sunt date neaparat de touch-screen ci mai mult de sistemul de operare, cum ar fi Android-ul de la Samsung Galaxy, de exemplu si IOS-ul de la Iphone.Aceste siteme de operare, permit direct proportional, rularea de aplicatii mai complexe.Are si touch-screen-ul avantaje si dezavantaje. Oricum avantajele sunt mai multe deci merita, dar daca nu iti iei un telefon cu Android sau IOS, nu prea are rost sa faci investitia, adica sa nu iti iei un telefon su sistem de operare propriu!

| Loreen777 a răspuns:

Telefon cu tatch...happyPai adevarul este ca nu prea are dezavantaje.

| stefan1707 a răspuns:

O mica probleme... depinde ce telefon vrei sa cumperi
ca un galaxy gio sau unul mai scumpaasa intre 700 si 2000 de lei difera de la producator marca si sistem de operare... asa ca nu pot sa iti raspund la intrebare nu totte telefoanele cu touch sunt bune

| Doru96 a răspuns:

In primul rand depinde ce telefon cu touchscreen. Daca sunt telefoane banala, adica fara procesor, rami sau placa video... avantajul e ca are ecranul mai mare, dar cum am spus mai sus daca nu e smartphone.Nu e bun de nimic merge in reluare touchscreenul.

| ireneee123 a răspuns:

Am telefon cu touch. avantejele sunt : nu se poate apela in buzunar, geanta sau altele.eu detin un galaxy mini si nu se poate apasa decat cu pielea, nu cu unghii sau alte chestii din plastic. sunt la moda, toata lumea cauta un telefon cu touch in ziua de astazi. dezavantajele : se zgarie usor daca nu ai folie si este posibil ca dupa o perioada sa nu mai functioneze. depinde de telefon, succes in ccautarea unui telefon care sa te multumeasca.

| UrascMatematica a răspuns:

Cateva din avantaje: Unul ar putea fi acela ca esti in trend..adica cine se mai uita in ziua de astazi la telefoane cu tastatura cand noi suntem din ce in ce mai aproape de telefonul cu holograma?!?! Dezavantajele ar fi ca daca l-ai scapa o data si bine este destul de probabil cam vreo 70-80% dupa mine sa ramai fara touch fara ecran sau cu sunetul sau cu camera.(depinde si cum pica :-D)Daca ai scapa un telefon normal ar putea sa ai probleme cu camera cu sunetul sau sa-i ranesti putin carcasa sau chiar ecranul.dar de folosit tot ai putea sa-l folosesti. Si reparatul unui touch din cate am inteles costa cam pe sfert sau chiar jumatate din pretul telefonului. Acum depinde daca ai pe cineva care te cunoaste si te intelegi tu bine sau parintii tai, poate sa ti-l repare si pe gratis.dar daca nu scoate bani din buzunar. Alt dezavantaj cred ca ar mai putea fi acela al tastaturii cand vrei sa scrii mesaje: Cand il nimeresti pe s sau pe d in loc de a si tot asa...nu spun ca pe cel de la o tastatura normala nu gresesti dar la touch cel putin mie mi se pare mai complicat.

| duuudi a răspuns:

Am si eu telefon cu touch screen..pai avantajele sunt ca poti sa umbli foarte usor pe el..cautarea e rapida..si dezavantajele sunt in primul rand ca trebuie sa ai mare grija de el adica sa nu-l scapi(acum depinde de tel)si ce ti se poate bloca touch-ul