| RI1208 a întrebat:

Vreau sa fac o comanda pe EBAY, este un site sigur?
Ati intampinat probleme cu acest site?
Ce parere aveti despre acest site?
Daca este comanda mai mica de 10 euro este vreo posibilitate sa o primesc la posta vamala?
Au existat probleme cu returnarea banilor daca coletul nu a ajuns?

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Ebay-ul este un site profesional de vanzari.
Problemele nu apar din cauza site-ului ci din cauza milioanelor de vanzatori, care vand pe ebay.
Pe ebay nu faci comenzi, doar cumperi marfa expusa si platesti cu Paypal sau credit card.
Marfa vine dupa ce banii sunt in contul lor, direct la tine acasa, daca este sub 100 euro cu tot cu transport.
In caz de nu primesti marfa in 4-6 saptamani asa cum avertizeaza vanzartoruld e pe ebay, ai dreptul sa ceri refund (returnarea banilor), dar in prealabil ai nevoie sa contactezi vanzatorul.
Cumapr si vand e Ebay de peste 10 ani de zile si pana acum, doar 1 singura data mi s-a intamplat sa-mi vina cutia cu scule sparta. Am facut poze la pachet si cutie si am cerut rambursarea banilor, ceea ce vanzatorul a aacceptat imediat.
Niciodata nu dai feedback pana nu primesti marfa, ca sa te asiguri ca o priemsti intreaga si esti multumita.