| Justmeale2345 a întrebat:

Vreau să îmi cumpăr o bicicletă Pegas și mi-am pus ochii pe modelul Strada. Îmi puteți spune care este diferența dintre modelul Strada 1 si modelul Strada 3? Mulțumesc în avans!

3 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Nu știu ce diferență e între modelele alea, dar vreau să-ți povestesc despre experiența mea cu bicicleta și firma Pegas:
am cumpărat una acum câțiva ani (din aia cu șaua lungă), a venit demontată, ambalată destul de ok, dar surpriza a venit când am vrut să „încalț" roata din față în locul ei în furcă. Nu intra și pace. Axul era cu cca 1 cm mai lung decât deschiderea dintre brațele furcii. Le-am scris mail, trimis poze etc. - niciun fel de răspuns, până în ziua de azi. Din fericire, achiziția nu a fost direct de la ei și am putut face retur în condițiile legii.

| Justmeale2345 explică (pentru mihai69):

Oricum și dacă e sa îmi cumpăr una de la ei, o voi lua din magazin cel mai probabil ca să evit genul ăsta de probleme însă voiam să îmi fac o idee despre ce vreau să cumpăr exact.

| mihai69 a răspuns (pentru Justmeale2345):

Eu am povestit ca să-ți faci o idee despre cât de serioși sunt în relația cu clienții DUPĂ vânzare.
Dar evident, ești liber să alegi ce biclă îți place mai mult.