| Dana2103 a întrebat:

Vreau sa-mi iau si eu vapa si nu stiu de care model.
Ce diferente sunt intre ele?

Răspuns Câştigător
10 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Nu este vaparea asta procedeul care prin SUA a imbolnavit de cancer la plamani tineir in timp de cateva luni de folosinta?
eu zic ca mai bine nu te apuci de asa ceva, ori fumezi ca e mai sanatos ori lasa astfel de gaseslnite de marketing idioate si nesanatoase. Imi amintesc cand au aparut tigarile electronice la fel ce mare tam tam se facea ca-s mai sanatoase ca-s nu stiu cum, lumea care s-a apucat si a trecut de la fumatul clasic la tigarile electronice au cumparat pe astea electronice au dat o multime de bani 200-500 de lei dupa care dupa o perioada s-au intors tot la fumatul clasic, deci risipa de bani, si cum toate domeniile vor sa fie in pas cu tehnologia si mai ales cu productia mare de bani, scot fel si fel de gaselnite ca sa produca multi bani, si cum poti lua omului mai mult de 20 de lei/pachetul de tigari? pai inventand metode prin care ii poti lua 300 de lei din prima si apoi inca cateva sute de lei pe luna ca sa incarce acel dispozitiv cu aburi sau electronic, deci isi bat joc de bani nostri, ne imbolnavim ca pe altii sa-i imbogatim, se intampla ca si in titlul de film "Multumim ca fumati!"
Parerea mea nu incepe sa fumezi de nicio forma fie ca se numeste vapare, tigara electronica sau tigara clasica, toate sunt nocive si daunatoare si nu merita sunt bani aruncati chiar aiurea.

| bogdycounter a răspuns:

Vape?

| Werrich a răspuns (pentru bogdycounter):

D-alea cu arome care se incalzesc.

| Dana2103 explică (pentru Werrich):

Se incalzesc? Ca sa iasa vapori nu?

| Dana2103 explică (pentru Werrich):

Am pus o intrebare tampitalaughing

| Werrich a răspuns (pentru Dana2103):

Dap, se incalzeste solutia lichida si asa se formeaza vaporii, stiu pe cineva care a folosit vapa dar acum a revenit la tigarile clasice, in primul rand din motive financiare.

| bogdycounter a răspuns (pentru Dana2103):

Da

| Dana2103 explică (pentru bogdycounter):

Da ce?

| Dana2103 explică (pentru Werrich):

E mai scumpa solutia lichida sa inteleg
Ok si diferenta intre vapori si inhalatoare cu nicotina?

| Werrich a răspuns (pentru Dana2103):

Aromele de vapori pot avea sau nu nicotina dar inhalatoarele cu nicotina au nicotina.