| StefanyaKaty a întrebat:

Buna trec pe clasa a 6-a si as vrea o parere ce ar cam trebui sa imi cumpar... in afara de caiete deoarece acelea stiu.
Dau funda. Mersi

Răspuns Câştigător
| Turbo223 a răspuns:

Caiete (mari si mici, de matematica, romană, biologie, muzica)
Acoarele si bloc mare de desen
Un ghiozdan nou (dacă dorești)
Coperți pentru cărți si caiete
Culori si carioci (eu le foloseam in a 6-a si le folosesc si acum, când ne pune sa coloram o harta).
Stilouri, pixuri si dacă ai stilou îți recomand 2 borcane de mine de stilou (ca sa nu mai cumperi când se termina mereu, pe acelea le poți avea aproape tot anul).
Un penar (in caz ca cel vechi nu e bun sau e murdar)
O trusa de geometrie (cu raportor, compas etc) deoarece in clasa a 6-a începeți geometria si aveți nevoie la un moment dat.
Poți sa îți cumperi un chenar in care sa scrii orarul (in caz ca nu-l poți retine)
O cutie cu mâncare (pentru a consuma mâncarea data de părinții tai in pauza de masa, in caz ca nu ai deja o cutie)
O zi buna!

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Trusa de geometrie, compas, creioane, stilou/pix, guma de sters, caiet de biologie, geografie, muzica, bloc de desen.
Cam repede intrearea asta, abia incepu vacanta...

| Fancyuiop a răspuns:

Ai un obiect nou, anume fizica (caiet de mate). În general faci aceleași obiecte, doar că de anul acesta am auzit ca se introduce Tic( tehnologia informatiilor și a comunicațiilor) o să lucrezi pe computer, o oră mișto. Vacanță placută!

| BlackX0 a răspuns:

Un fidget spinner sau o kendama. XD