| Diana99624 a întrebat:

Buna tuturor! Azi am facut o comanda la glovo si am luat ceva atat pentru mine cat si pentru o prietena.Am platit cu cardul, iar pe aplicatie aparea o reducere la ambele comenzi, dar cum eu nu am aplicatia bancii pe telefon, nu stiu ce suma mi s-a retras si nici ce suma aveam inainte. Problema este ca pe aplicatia Glovo scrie ca mi s-au luat bani conform reducerii aplicate, dar pe bonul venit cu mancarea, suma este fara reducere. Se poate sa fie o greseala sau reducerea nu a fost aplicata? Intreb pentru ca as vrea sa stiu pe viitor daca reducerile sunt intr-adevar valabile sau nu

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ai platit fix cat spune in aplicatia Glovo.

Daca ai avut o reducere acesta a fost suportata de Glovo si ei au platit deferenta catre magazin. Magazinul a taiat bonul pe suma intreaga

1 răspuns:
| Diana99624 explică:

Exact, intotdeauna cu superioritate. Nu inteleg de ce mai interactioneaza cu altii daca nu are nimic bun de spus