| BOXINLION a întrebat:

Buna tuturor, deci am ajuns in culmea disperarii cu site-ul asta pe care mi l-a recomandat un coleg, cica are produse bune, nu sunt fake-uri... transport rapid, etc.

Pana am vazut ca e unguresc, vai de capul meu, am zis sa-i dau o sansa... vreau sa-mi fac o comanda de niste Vansi Old Skool clasici la reducere, totul bine pana aici, oricum m-am chinuit o gramada sa-mi fac cont, a trebuit sa schimb limba in maghiara (la celelalte nu puteam, lol)

Dar nu merge codul postal... simplu, pur si simplu nu merge, zice ca nu e bun.

Am mai facut comenzi online, nu doar pentru imbracaminte, dar niciodata nu am patit asa ceva...

Ajutor!

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Codul postal din Romania are 6 cifre.
Daca n-ai indicat corect tara, atunci poate fi o cauza.
De asemenea, este posibil ca site-ul sa alucreze cu vechiul sistem de cod postal din Romania, ceea cu 4 cifre.
Daca nu te descurci, trimite-mi link-ul paginii in mesaj personal.

| BOXINLION explică (pentru Bula):

Multumesc de raspuns, am rezolvat... am facut un fel de bypass, ca sa pot spune asa, gen. Site-ul: http://www.garagestore.ro/ are patru limbi: maghiara, engleza, romana si slovaca. Doar daca schimbi in maghiara iti poti face cont si sa iti vezi cosul cu cumparaturi, etc.

Eu ce am facut? Mi-am ales marimea si cantitatea, dupa am scris la link ''/cos'' si mi-au aparut acolo, dupa am finalizat comanda.

Gen, daca site-ul era pus in limba maghiara... practic trebuia sa pun un cod postal de la unguri... nu prea am gandit la faza aia dupa mi-au venit mintile la loc, lol.

Cam asta e, acum in email imi spune sa confirmez comanda... dar nu vad nici un buton sa imi spuna asta, mi-au dat doar un cod. Hmm.

Oricum, mersi pentru raspunsul rapid. Funda.

| Bula a răspuns (pentru BOXINLION):

Citeste unde trebuie trimis acel cod de confirmare!
Poate rebuie prin sms sau prin Reply la mail, eventual introdus pe site.
Fara a primi confirmarea in timpul stabilit nu se va da curs comenzii!

| BOXINLION explică (pentru Bula):

Comanda a fost deja confirmata de catre ei, eu nu mai trebuia sa fac nimic. Ciudat ca in email imi scria clar si citet sa nu raspund ca e automat. Mersi mult, Bula si o seara frumoasa.

5 răspunsuri:
| PetruZMihai a răspuns:

Ai de *** baaa, deci niciodată nu cumpără/socializa cu umgurii îți trădezi țara...

| BOXINLION explică (pentru PetruZMihai):

Meh, sunt ieftini acolo.