| Lascuvlada79 a întrebat:

Buna. Vreau sa dau comanda de pe shein dar problema este ca eu lociesc in Moldova la sat (comuna) si la noi la sat nu exista nume de strada sau numar la casa este doar un sat simplu si nu stiu daca imi va veni comanda la poștă. Va rog mult ajutați-mă.

5 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Si eu am la fel, nu tu numar de strada si nici nume. Chiar acum 6 zile am dat de comanda pe Shein si curierul m-a sunat si mi-a adus coletul pe strada unde locuiesc. Acum ma pregatesc de a doua comanda, ceva ma mare.
In locul strazii am pus numele satului si la numar strazii nu am completat cu nimic.

| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Treci oficiul postal din acel sat si ridici de acolo comanda.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Strada Principala nr.12
Asa sa scrii.

| NonZarek a răspuns:

Mi se pare ca iti va cere strada și numărul, indiferent ca selectezi oficiul poștal sau nu, și atunci poți cauta ori pe net, pe maps, sa vezi numele străzii ca trebuie sa aiba un nume, sau dacă chisr nu are, spui strada principala (dacă pe strada aia se afla posta) și apoi mergi la posta sau pe internet, și afli ce nr de casa are, trebuie sa aiba, și ai rezolvat problema.

| gabriel2004o a răspuns:

De ce nu selectezi sa vina la posta și tu pur și simplu te duci și ridici coletul? straight face