| Monster400 a întrebat:

Buna!
Vreau sa ii cumpar unui prieten de ziua lui niste converse de pe un site din afara. El poarta 43 si din cate am gasit pe net ar insemna cam 9.5 in termenii americani.
Imi puteti spune daca este corect? Multumesc anticipat

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu te sfatuiesc sa cumperi incaltaminte online, pentru ca nu se potrievsc masurile, nici macar daca incerci o conversie corecta.
Incaltaminte se cumpara numai pe probate, ca sa nu risti sa ramai cu ei, ca nu-i poti returna in stranatate, fiind nevoit sa platesti transport international.
Mai bine da-i bani sa-si cumpere singur din magazin, daca tot vrei sa faci ceva pentru el.

| Sophieka a răspuns:

Buna,

Nu recomand sa achizitionezi daca nu sunt pentru tine dar si daca ar fi pentru tine, deoarece ca marimea s-ar putea sa fie decalotata, sau cand vin in realitate, sa nu fie la fel de faini ca in poze. Iar pe langa asta, poate amicului tau nu ii vor placea? Decat daca stii ca isi doreste acest model.
O idee ar fi, daca se poate, verifica pe site sau pe altul care are acest model de converse, sa vezi daca nu exista cumva posibilitatea de a achizitiona un voucher online prin care daca oferi codul cuiva, in cazul tau, ii oferi voucherul amicului tau, el isi poate alege ce isi doreste pana in suma voucherului oferit de tine!

Pe site imi da la nr 42 cifra 9.5 si la 43 cifra 10 ca numar american. Deci atentie.

Succes si la multi ani sanatosi!