| Andradutzza a întrebat:

Buna, vreau sa imi cumpar un laptop si as vrea sa stiu care sunt cele mai bune laptopuri. big grin
Funda happy

11 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Depinde de buget. Eu iti pot recomanda un Alienware pentru gaming si macbook pentru office dar costa enorm.

Eu unul iti recomand asa ceva:
http://www.pcgarage.ro/......ux-silver/

| Garsonfane1979 a răspuns:

Unul bun este acesta http://bit.ly/1axQLPC

| Treistariustar a răspuns:

Iti recomand acest laptop este foarte bun http://bit.ly/143iCWk

| MissJJ a răspuns:

Cel mai bun este cel de la Apple, dar si Acer-ul, Toshiba, Sony au laptopuri bune. Uita-te la procesor cand cumperi un laptop si la placa video.

| Mymiii a răspuns:

Acum depinde si de buget! big grin Dar ce vrei sa faci cu el, pentru ce il folosesti? Pentru jocuri, etc? La ora actuala cele mai bune laptopuri sunt: Apple MacBook Pro Winter 2011 (2. 2GHz Core i7, 15-inch), Toshiba Portege R835-P56X, Samsung Series 9 NP900X3A (13-inch) si Alienware M14x. Nu uita ca cele mai bune marco de laptopuri sunt astea!

| ChipDE a răspuns:

Eu iti recomand sa iti cumperi unul de la urmatoarele firme: Lenovo, Accer, ASUS, Samsung, Toshiba. Eu am, avut pana acum scurt timp un Asus Eee PC, dar ala e un Netbook, acum scurt timp mi-am cumparat un Lenovo G500s (slim) de care sunt multumit, care nici nu e foarte scump si poti face absolut ce vrei pe el. Memorie ai cat cuprinde.
PS:Lista care am scris-o mai sus e in ordinea in care le-as alege eu si sa nu iti iei prostii de Mac-uri de la Apple ca arunci doar banii pe ele.

| iuliaa27 a răspuns (pentru ChipDE):

Bine! Lenovo am si euwinking

| Andradutzza explică (pentru ChipDE):

ChipDE... pai eu de la Apple m-am gandit sa imi cumpar, multa lume imi recomanda, ca sunt cele mai bune laptopuri din moment ce toate piesele sunt facute in America, din restul laptop-urilor, precum Acer, ASUS si astea piesele din cate stiu sunt fabricate in China.

| ChipDE a răspuns:

Uitasem sa spun, nu iti lua Pentium, ca au ramas mult in urma, cauta cele Intel CORE i5 sau i7, ca astea sunt cele mai bune, Iti scriu ca pentru cei mai putin priceputi. Si repet, cele de la Apple le poti uita, pentru ca gasesti aceleasi lucruri de la alte firme de IT care sunt mult mai bune si mult mai ieftine.

| justme2846 a răspuns:

Acer si Hp

| 6565787 a răspuns:

Daca vrei un laptop bun, eu ti-as recomanda Apple. Acum depinde de bugetul tau. Dar mai sunt si laptop-uri bune de exemplu Toshiba Portege R835-P56X.