| AnneGirl a întrebat:

Vreau sa stiu cate ceva despre aliexpres.Stiu ca sunt ieftine. Dar am auzit ca vin prin posta. E posibil sa vina coletul la Bucuresti, iar eu sa fiu la Piatra Neamt?

Răspuns Câştigător
| anamariarot a răspuns:

Produsele de pe aliexpress vin din China și ajung la poșta vamală, nu la poșta de care aparții. Îți ajunge coletul în București dacă treci vreo adresă din București. Dacă ești din alt județ, coletul ajunge în orașul reședință al acelui județ, cum e Piatra Neamț în cazul tău. Trebuie să faci plata înainte, însă o să dureze câteva săptămâni ca să îți ajungă. Dacă prețul e cel puțin de 20$, o să trebuiască să plătești 20% din valoarea comenzii când sosește. Dacă vrei să-ți cumperi mai multe lucruri și să nu treci de acest prag, cumpără de la vânzători diferiți și o să îți vină coletele separat.

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Coletele sunt trimise la adresa ta, cea pe care tu o mentionezi pe la cumpararea produsului.